OBILJEŽEN DANA BORBE PROTIV DUVANSKOG DIMA

31 maj 2018

Posljednji dan maja, koji se u svjetu obilježava kao Dan borbe protiv duvanskog dima, u Tivtu je protekao u znaku likovne radionice za djecu osnovnoškolskog uzrasta. Radionicu su organizovali Sekretarijat za mlade, sport i socijalna pitanja - Kancelarija za prevenciju bolesti zavisnosti u saradnji sa JU OŠ “Drago Milović” iz Tivta.

Na likovnoj radionici su učestvovali učenici petih razreda, a slikalo se na nekoliko zadatih tema: uticaj duvanskog dima na zdravlje, uticaj duvanskog dima na životnu okolinu i strip-poruke štetnost duvanskog dima.

Za autore crteža sa najupečatljivijim porukama iz sve tri kategorije predviđena je nagrada koju obezbjeđuje opštinska Kancelarija za prevenciju bolesti zavisnosti. Radove će ocijeniti žiri sastavljen od stručnih lica kada je u pitanju oblast likovne umjetnosti. Svi zainteresovani će radove djece moći pogledati u holu škole “Drago Milović” tokom narednih mjesec dana.

post slika