OBILJEŽEN SVJETSKI DAN BEZBJEDNOSTI PACIJENATA

18 sep 2019

Opština Tivat pridružila se ove godine po prvi put globalnoj kampanji obilježavanja 17. septembra, Svjetskog dana bezbjednosti pacijenata, osvjetljavanjem opštinske zgrade narandžastom bojom.

Kampanju realizuju Ministarstvo zdravlja, Kancelarija Svjetske zdravstvene organizacije za Crnu Goru i Sekretarijat za mlade, sport i socijalna pitanja.

Cilj obilježavanja je bio podizanje nivoa svijesti o potrebi prepoznavanja bezbjednosti pacijenata kao globalnog, javno-zdravstvenog prioriteta.

Aktivnost povodom obilježavanja Svjetskog dana bezbjednosti pacijenata podrazumijevao je osvjetljavnje javnog prostora, istaknutih spomenika ili prirodnih karakteristika narandžastom bojom, a ove godine je osvijetljena opštinska zgrada.