ODRŽAN OKRUGLI STO „REHABILITACIJA I RESOCIJALIZACIJA KORISNIKA PSIHOAKTIVNIH SUPSTANCI U CRNOJ GORI“ U OPŠTINI TIVAT

03 mar 2015

Danas je u multimedijalnoj Sali opštine Tivat održan Okrugli sto u sklopu projekta «Rehabilitacija i resocijalizacija korisnika psihoaktivnih supstanci u Crnoj Gori» , koji je finansiran od strane Evropske unije .U ime opštine Tivat ,prisutne je pozdravila koordinatorka Kancelarije za prevenciju mr Darka Ognjanović koja je istakla značaj ovakvih skupova kao i međuopštinske saradnje i saradnje svih relevantnih činilaca iz ove oblasti.Posebno je istakla činjenicu da je ovo jubilarna godina za Kancelariju koja je sada već prepoznata u gradu, a i među građanima jer je stečeno povjerenje ne samo u njen rad već i u institucije sa kojima Kancelarija sarađuje kada je u pitanju oblast prevencije bolesti zavisnosti.Govornici na okruglom stolu su bili director JU za smještaj,rehabilitaciju i resocijalizaciju korisnika PAS Podgorica, dr Marina Roganović ,neuropsihijatrica iz Kotorske Specijalne psihijatrijske Bolnice, ,psih.Adriana Pejaković iz Podgorice predstavnica JU za smještaj rehabilitaciju i resocijalizaciju PAS Podgorica,.Na pitanja je osim prezentatora odgovarao i dr Ljubinko Kaluđerović.

Nakon prezentacija na kratko se ispred Kancelarije i opštine Tivat gostima zahvalila koordinatorka Kancelarija kao i spoljnim saradnicima Kancelarije predstavnicima Odjeljenja bezbjednosti iz Tivta ,Kotora i Herceg novog , Centra za socijalni rad, Doma zdravlja , školskih ustanova i medija. 

okrugli sto1  okrugli sto2

 

post slika