ODRŽAN OKRUGLI STO NA TEMU„ FINANSIRANJE SPORTA“

08 nov 2017

Sekretarijat za mlade sport i socijalna pitanja, u saradnji sa Ministarstvom sporta juče (utorak, 07.11.2017.godine) u multimedijalnoj sali Opštine Tivat organizovao je Okrugli sto na temu „Finansiranje sporta“. Interesovanje za Okrugli sto je bilo veliko, što skoro sve sportske organizacije koje su na budžetu Opštine Tivat su bile prisutne, njih oko 50-ak.

Obrađene su sve teme koje su važne za  finansiranje sporta, bilo je rieči o  pravdanju odobrenih sredstava, a poseban akcenat je stavljen na poreske prijave koje će sportske organizacije morati predavati, kao i na način potpisivanja i vrste ugovora između klubova i ljudi koje taj klub angažuje.

Predavači na ovom okruglom stolu bile su predstavnice Ministarstva sporta Tatjana Bulatović sekretarka Ministarstva i Milena Šuković Savjetnica u Ministarstvu. Ispred sportista koji ima iskustva u pravdanju finansijskih sredstava sportskih organizacija bio je ovlašćeni računovođa i bivši sportista Mario Matijević.

Okrugli sto je protekao u  interakciji između predavača i predstavnika sportskih subjekata.

pravdanje sredstava2

pravdanje sredstava1

post slika