ODRŽANA AKCIJA DOBROVOLJNOG DAVALAŠTVA KRVI U OPŠTINI TIVAT

07 jun 2017

Akcija dobrovoljnog davalaštva krvi, šesta po redu, održana je danas (srijeda, 07. jun) u Multimedijalnoj sali Opštine Tivat, u organizaciji Opštine Tivat – Službe za informacione sisteme i zajedničke poslove, u saradnji sa Zavodom za transfuziju krvi Crne Gore – odjeljenje Kotor.
U akciji je učestvovao 21 dobrovoljni davalac – bili su to većinom zaposleni u organima lokalne uprave.


Cilj ove već tradicionalne akcije jeste podizanje svijesti o važnosti dobrovoljnog davanja krvi kao aktivnosti od opšteg društvenog interesa. Ovom i sličnim inicijativima Opština Tivat želi podići svijest pojedinca o važnosti obezbjeđivanja dovoljnih količina krvi za potrebe stanovništva, za redovno liječenje, za obezbijeđenje adekvatnih rezervi za zbrinjavanje urgentnih stanja i slučaj vanrednih situacija, za potrebe zdravstvenih ustanova koje koriste krv u liječenju.
Akcija se odvija pod motom “Dajmo krvi, spasimo nečiji život”.

 

post slika