ODRZANA PRVA SJEDNICA ZELENOG TIMA

29 nov 2011

Dana 25. novembra u 13 časova u sali Sekretarijata za uređenje prostora i zaštitu životne sredine održana je prva sjednica Zelenog tima Lokalnog plana zaštite životne sredine. Tim broji 12 članova na čelu sa predsjednikom Tatjanom Jelić Sekretarom Sekretarijata za uređenje prostora i zaštitu životne sredine i članovima Marijom Nikolić, Slavicom Petović, Tonkom Lukšićem, Vasilijem Zlokovićem, prestavnikom radija Tivat Draganom Popadićem, prestavnicima obrazovnih institucija Ljiljanom Čalović, Suadom Bešković, Vesnom Radnjić, prestavnikom NVO sektora Ružicom Lazarević i Žarkom Kljajevićem iz Sekretarijata za uređenje prostora i zaštitu životne sredine.
Zadatak Zelenog  tima je praćenje i aktivno učešće u realizaciji Lokalnog plana zaštite životne sredine opštine Tivat.
Na sjednici je razmatran Poslovnik, razmotreni su prioriteti u rješavanju kriznih tačaka u opštini i definisana periodika održavanja budućih  sjednica.
Dogovoreno je da na Radio Tivtu svakodnevno se emituje ’’zeleni minut’’-kratke informacije iz oblasti zaštite životne sredine.