OKRUGLI STO O NACRTU NACIONALNOG PLANA AKCIJE ZA DJECU ZA PERIOD 2013-2017

13 jun 2013

Predstavnica opštine Tivat mr.Darka Ognjanović prisustvovala je Okruglom stolu koji su organizovali uz  podršku UNICEF-a , Ministarstvo rada i socijalnog staranja  u Podgorici .Tema okruglog stola je bila nacrt Nacionalnog plana akcije za djecu za period 2013-2014 god.Osnovni cilj organizovanja ovog sastanka je prezentacija strateških ciljeva, očekivanih rezultata i realnih i mjerljivih aktivnosti kojima bi se poboljšala realizacija prava djece u svim oblastima. Prezentaciju Nacionalnog plana akcije za djecu vodila je Branka Pavlović, konsultantkinja UNICEF-a,  a uvodno izlaganje  imao je pomoćnik ministra rada i socijalnog stranja Goran Kuševija.Na okruglom stolu su pored predstavnika državnih institucija,  predstavnika NVO, učestvovali i predstavnici međunarodnih organizacija.nakon prezentacije učešće u raspravi su uzeli predstavnici skoro svih institucija , dok su se pisani predlozi i sugestije mogle dostavite još dva dana ,kada se i završava javna rasprava na ovaj predlog.