OKRUGLI STO O POSTUPANJU U SLUČAJU NASILJA I PREZENTACIJA INFORMATORA O POSTUPANJU U SLUČAJU NASILJA

19 maj 2015

Opština Tivat organizuje danas (19.05 2015) u 12.00 časova, u Sali opštine Tivat II sprat, Okrugli sto, na temu Postupanja institucija u slučaju nasilja , na kome će takođe biti prezentacija ” Informatora o postupanju u slučaju nasilja „ koji su pripremili mr Darka Ognjanović , koordinatorka za pitanja rodne ravnopravnosti u opštini Tivat, mr Željka Stevović, ispred Centra za socijalni rad Tivat i Milovan Mićo Radović, načelnik Odjeljenja bezbjednosti Tivat.
Pozvani su predstavnici obrazovnih institucija , pedagoško psiholoških službi, Doma zdravlja NVO i sportske organizacije koje žele doprinijeti aktivnostima usmjerenim ka prevenciji i suzbijanju nasilju u porodici, vršnjačkom nasilju i kojima je obaveza da informišu žrtve o njihovim pravima i podsticanje da nasilje prijave.
Uprkos značajnim aktivnostima koje su se do sada u našem društvu uspješno realizovale, i dalje je prisutna tamna brojka slučajeva nasilja u porodici, to jest veliki je broj onih koji nasilje trpe ali ga ne prijavljuju!

Agenda - dalje