OPŠTINA TIVAT U KAMPANJI “JA BIRAM ČIST VAZDUH ,A NE DUVANSKI DIM”

30 maj 2013

U okviru svojih redovnih aktivnosti Kancelarija za prevenciju bolesti zavisnosti, započela je kampanju „Ja biram čist vazduh,a ne duvanski dim” u saradnji sa Centrom za plućne bolesti Doma zdravlja Tivat.


Obilježavanje ovogodišnjeg Dana  borbe protiv duvanskog dima započeto je testiranjem zaposlenih u Javnom preduzeću Komunalno Tivat.
dr.Vjera Usanović sa sestrom Sijerković Jovankom, posle kratkog predavanja o štetnostima ugljen monoksida i ostalih elementa koji se nalaze u cigaretama izvršila je testiranje  na aparatu „Smoke chec Meteru“, mjeraču  za određivanje visine ugljen monoksidu plućima                               .        
    Ovaj aparat „Smoke chec Meter“ Opština Tivat donirala  je Centru za plućne
bolesti Doma zdravlja Tivat, kako bi se pospiješila prevencija kod plućnih
bolesti građana Tivta i ostalih korisnika ove usluge.
Za sjutra je predviđeno testiranje zaposlenih  u Srednjoj školi Mladost Tivat sa početkom  u 10 00 čas                                                                        .

 

post slika