Otvoren Regionalni centar za rehabilitaciju, obrazovanje i zapošljavanje osoba sa invaliditetom i teže zapošljivih lica

20 mar 2012

Danas je u Tivtu otvoren  Regionalni centar za rehabilitaciju, obrazovanje i zapošljavanje osoba sa invaliditetom i teže zapošljivih lica za opštine Tivat, Kotor, Herceg Novi.
    Centar je otvorio predsjednik Opštine Miodrag Kankaraš na prigodnoj svečanosti  u prisustvu  direktorice Zavoda za zapošljavanje Crne Gore Vukice Jelić , direktora  Biroa rada Herceg Novi  Steva Lazarevića i Slavena Ćipranića direktora „ZOPT“-a kao glavnog  provajdera  obuka i treninga u Centru.
    Posebno je istaknuta izuzetno dobra saradnja i partnerski odnos koji može služiti za primjer ostalim lokalnim zajednicama  između Opštine Tivat i Zavoda za zapošljavanje i privatnih partnera.
    Pored ovog projekta posebno je značajna akcija Zavoda i Opštine o zapošljavanju pripravnika sa visokom stručnom spremom koja se nastavlja i u 2012. Godini i njome će biti obuhvaćeno zapošljavanje 40 pripravnika sa biroa rada Tivat.

 

post slika