Pješačka tura Radovići-Žanjice-Radovići

10 jun 2013

U nedelju 09.06.2013. godine, u organizaciji Opštine Tivat, zvanično je otvorena prva uređena planinarska staza na teritoriji poluostrva Luštica, pješačkom turom koja je počela oko 9 časova ispred Doma kulture u Radovićima, a završena nakon tri časa hoda na plaži Žanjic. U ovom predivnom iskustvu učestvovalo je oko 200 ljubitelja prirode – građani, predstavnici Opštine Tivat i Opštine Herceg Novi, Turističke organizacije Tivta, članovi Zelenog Tima, učenici OŠ “ Branko Brinić”, predstavnici „Luštica Development“ A.D., članovi  PK “Subra” iz Herceg Novog, PK “Vjeverica” iz Kotora, PK ”Kapetan Angel” iz Cetinja, PK “Gorica” iz Podgorice, PK “Prekornica” iz Danilovgrada, gosti iz Montenegro-phototrekkinga iz Podgorice i dr. Učesnici su imali priliku da upoznaju Lušticu sa svojim prelijepim mogućnostima, vidicima, selima, stazama koje su kao mreža nekada povezivali brojna sela ovog lijepog poluostrva. Nakon odmora na Žanjicama  jedan dio učesnika autobusima, koje je obezbjedila Opština Tivat, vratio se do Radovića, a hrabri i spremni poput članova  PK “Vjeverica” nastavili su pješačenje uređenom stazom do Radovića.
Planinarsku stazu u dužini od 15 kilometara na relaciji Radovići-Žanjice-Radovići uredio je PK “Subra” iz Herceg Novog u saradnji sa PK “Vjeverica” iz Kotora, što podrazumjeva čišćenje, markiranje, izradu plana signalizacije i postavljanje signalizacije. Opština Tivat imenovana je od strane Ministarstva održivog razvoja i turizma Crne Gore za koordinatora tima u  realizaciji uređenja planinarskih staza na teritoriji poluostrva Luštica. Uređenje i markiranje planinarskih staza krenulo je na ideju kompanije „Luštica Development“ A.D., koja je od početka  uključena u ovaj projekat, a pomogli su i organizaciju današnje pješačke ture obezbjedivši za učesnike sendviče, sokove i vodu, koji su ih dočekali na plaži Žanjic.

post slika