POČINJU RADOVI NA OBNOVI TRI SPOMEN OBILJEŽJA U VELIKOM GRADSKOM PARKU

26 nov 2018

U utorak, 27. novembra započinju radovi na obnovi tri spomen obilježja u Velikom gradskom parku:Spomenik narodnom heroju Milanu Spasiću i narodnom heroju Sergeju Mašeri; Spomenik u čast 31. oktobra 1918. godine, dana podizanja flotne zastave Kraljevine Srba, Hrvata i Slovenaca; Spomen ploča osnivaču velikog gradskog mornaričkog parka.

Projekti za izvođenje konzervatorskih mjera na spomenicima urađeni su u skladu sa Rješenjima o konzervatorskim uslovima izdatim od strane Ministarstva kulture- Uprava za zaštitu kulturnih dobara, a na zahtjev Sekretarijata za kulturu i društvene djelatnosti.

Firma koja je putem javnog tendera izabrana da izvodi radove na samim spomenicima je “Projektor” doo. iz Tivta, dok je nadzorni organ "PLAN B Consulting & Design" iz Podgorice.

Izradu projekata i sprovođenje konzervatorskih radova finansirala je Opština Tivat u iznosu od 14.950,00 eura.

Ovo je najveća investicija ,unazad vise godina, kada je riječ o brizi o spomen obilježjima koja se sprovodi u opštini Tivat.

SPOMEN PLOCA

post slika