Pojačane mješovite kontrole ugostiteljskih i trgovinskih objekata u Tivtu

16 nov 2021

Usljed porasta broja oboljelih od koronavirusa na teritoriji opštine Tivat, po nalogu predsjednika opštine Željka Komnenovića na posljednjem sastanku Opštinskog tima za zaštitu i spašavanje formirane su mješovite inspekcijsko-policijske patrole, koje su tokom proteklog vikenda obilazile trgovinske objekte, benzinske pumpe i ugostiteljske objekte u Tivtu.

Tokom dva dana vikenda u prijepodnevnim i večernjim časovima, ekipe koje su sačinjavali pripadnici OB Tivat, službenici opštinskog Sekretarijata za inspekcijski i komunalni nadzor, kao i turistički, odnosno tržišni inspektori Uprave za inspekcijske poslove, nisu zabilježile kršenje epidemioloških mjera propisanih od strane Ministarstva zdravlja. Odgovorna lica u trgovinskim i ugostiteljskim objektima svoj rad su prilagodili i djelatnost obavljaju u skladu sa epidemiološkim mjerama.

Prilikom zajedničke kontrole u ugostiteljskom objektu 'Majestic' pripadnici policije su, legitimišući prisutne goste, utvrdili da se radi o maloljetnim licima koja su konzumirala alkohol, za šta je komunalni inspektor, shodno Zakonu o turizmu i ugostiteljstvu, pravnom i odgovornom licu u pravnom licu izrekao prekršajni nalog u ukupnom iznosu od 2.200,00 eura.

post slika