Porto Montenegro i Mank centar nastavljaju program obrazovanja

19 mar 2008

Stipendije i ove godine Budućoj marini Porto Montenegro u Tivtu trebaće pet hiljada radnika i spremna je da nastavi da ulaže u njihovo obrazovanje, izjavio je direktor te kompanije Oliver Korlet na konferenciji za novinare. Pomoćnik ministra za prosvjetu i nauku Marko Jokić naveo je da crnogorsko-kanadska saradnja daje konkretne rezultate.

Počela je 15. januara prošle godine, kad je studentima iz Kotora i Tivta, čija prosječna ocjena prelazi 8,5, Centar za međunarodne studije Piter Mank dodijelio hiljadu eura stipendije. Ove godine, kako je naveo Robert Ostin, menadžer Mank centra, prioritet će imati studenti koji su stipendije dobili prošle godine. Drugi projekat Mank centra je nastavak saradnje sa Rajerson univerzitetom iz Toronta, u okviru koje će se organizovati radionica vezana za profesionalizam u oblasti turizma. Centar će, kako je najavio Ostin, organizovati besplatne kurseve engleskog jezika do sredinejula, koji će pohadati 200 ljudi koji se bave turizmom.