POSJETA AMBASADORA SLOVENIJE

25 feb 2016

Predsjednik opštine Tivat Ivan Novosel  primio je u prvu zvaničnu posjetu  novoizabranog Ambasadora Slovenije gospodina Mitju Močnika. Predsjednik Novosel je iskoristio prvi radni susret da Nj.E. Ambasadora Slovenije upozna sa kulturno-istorijskim razvojem naše opštine, najznačajnijim investicijama , ali i o aktuelnoj temi – predstojećim izborima u našoj opštini i elektronskom sistemu evidencije birača koji će se prvi put primjeniti u Tivtu. Izražavajući zadovoljstvo svojim boravkom u Tivtu i svime što je naša opština uradila do sada, Ambasador Močnik je istakao značaj unapređenja tradicionalno dobrih međudržavnih odnosa naše dvije zemlje, naglašavajući posebno ulogu i zalaganje Slovenije da Crna Gora u skorije vrijeme postane punopravna članica NATO-a. Sastanku su prisustvovali i g-đa Aleša Slovinc, opunomoćena Ministarka, kao i Petar Vujović, savjetnik predsjednika za međunarodne odnose i ekonomski razvoj. Na sastanaku je bilo riječi i o nastavku saradnje između opštine Tivat i gradova u Sloveniji kada su u pitanju IPA fondovi, jačanju međuopštinske saradnje kao i uspostavljanju  direktnih kontakata naše lokalne turističke organizacije sa turističkim organizacijama u Sloveniji u cilju promovisanja turističkih potencijala Tivta.

SLUŽBA PREDSJEDNIKA 

post slika