Posjeta Ambasadorke Sjedinjenih Američkih Država

04 apr 2013

Ambasadorka Sjedinjenih Američkih Država Nj. E Sue K. Brown, boravila je danas u svojoj prvoj zvaničnoj posjeti Opštini Tivat. Ističući dobre bilateralne odnose između Sjedinjenih Američkih Država i Crne Gore, u srdačnom razgovoru sa Predsjednikom Opštine Tivat Miodragom Kankarašem, Ambasadorka je pohvalila politiku rukovođenja gradom i istakla vidan napredak u razvoju grada tokom proteklih par godina. NJ.E. Ambasadorka Brown je naročito bila zainteresovana da čuje detalje o aktuelnim investicijama u Tivtu, rešavanju problema nezaposlenosti, zapošljavanju mladih i planovima za budući razvoj, te istakla značaj i neophodnost dolaska američkog kapitala i američkih investitora. Po njenim riječima, trenutno u Crnoj Gori ima oko 27 aktivnih američkih kompanija, među kojima je i firma „Gary Player Design“, dizajner golf terena na Luštici. Ambasadorka Brown je obećala svu svoju pomoć u animiranju i dovođenju potencijalnih investitora u Tivat, a jedna od takvih kompanija je i kompanija Invenergy koja je već pokazala svoje interesovanje za ulaganje u Crnu Goru u oblasti obnovljivih izvora energije. Sastanku su prisustvovali Kyle Fielding – savjetnik za ekonomske odnose u Ambasadi SAD i Petar Vujović, savjetnik predsjednika opštine za međunarodne odnose i ekonomski razvoj. Nakon sastanka Ambasadorka je u pratnji Predsjednika Opštine obišla izložbu fotografija ŠB Jadran u holu Gradske kuće, nakon čega je upriličen radni ručak.

KABINET PREDSJEDNIKA

post slika