Posjeta predstavnika kineske kompanije CRBC

16 sep 2015

Predstavnici kineske kompanije CRBC ( China Road and Bridge Corporation-Montenegro Branch) angažovane na trenutno najvećem projektu u Crnoj Gori, izgradnju auto-puta Bar-Boljare, boravila je u cjelodnevnoj zvaničnoj posjeti opštini Tivat. Kinesku delegaciju predvođenu direktorom sektora za investicije i marketing, gospodinom Zhang Lei-em, primio je predsjednik opštine Ivan Novosel sa svojim saradnicima. Nakon upoznavanja sa istorijom Tivta, njegovim potencijalima, najznačajnijim investicijama koje se trenutno realizuju na području naše opštine, kao i onim koje tek predstoje, predstavnici kompanije CRBC su obišli i dva investiciona projekta koji se trenutno realizuju na području naše opštine-Porto Montenegro i Luštica Bay. Ističući Tivat kao opštinu sa najviše potencijala i šansi za investiranje koju su do sada posjetili, predstavnici CRBC-a su najviše interesovanja pokazali za uključivanje u projekte modernizacije Aerodroma Tivat, izgradnju bulevara kroz Tivat kao i pristupnog puta ka Luštici. Predstavnici CRBC-a su predsjedniku opštine i njegovim saradnicima prezentovali svoju imponzantnu listu referenci i uspješno realizovanih projekata širom svijeta, od rekonstrukcija i izgradnje aerodroma, mostova, tunela pa sve do izgradnje najkomplikovanijih dionica auto puteva, te iskazali svoju zainteresovanost da se u narednom periodu u našoj opštini pojave i kao investitori ali i kao izvođači radova. „ Zasita smo zadovoljni onim što smo danas vidjeli u Tivtu i zahvaljujemo se ljubaznim domaćinima. Čestitamo na svemu što ste do sada uradili. Ovo je grad sa velikim potencijalima i spremni smo sa vama uspostaviti kontinuiranu komunikaciju i saradnju na brojnim poljima od kreditne pomoći, pa sve do realizacije konkretnih infrastrukturnih projekata“ istakao je gospodin Zhang Lei na samom kraju svog boravka u Tivtu najavljujući ponovni susret u vrlo kratkom roku, ovog puta u prisusutvu Generalnog menadžera g-dina Gao Janga.

SLUŽBA PREDSJEDNIKA

20150915 114824 resized

post slika