Posjeta predstavnika kompanije Qatary Diar Montenegro

13 jun 2014

Predsjednik opštine Tivat, Ivan Novosel, imao je danas svoj prvi radni sastanak sa izvršnim direktorom kompanije Qatary Diar Hotel Property Investment Montenegro, Gregom Bankhurstom. U srdačnom razgovoru, gospodin Bankhurst je upoznao novoizabranog predsjednika sa statusom projekta na Plavim horizontima, kao i problemima koji su do sada bili glavna prepreka daljem nastavku ovog izuzetno ambicioznog projekta u koji se planira uložiti oko 350 mil EUR. Ističući zadovoljstvo što je većina problema pred rešavanjem, Izvršni direktor jednog od najvećih investitora na području opštine Tivat, istakao je da će kompanija QD u narednom periodu intenzivno započeti proces izgradnje luksuznog hotela sa svim pratećim sadržajima. Gospodin Bankhurst je obećao i konkrertan doprinos ove kompanije kada je u pitanju razvoj grada, posebno u domenu izgradnje novih sportskih sadržaja i igrališta za djecu na području opštine, te razne vidove sponzorstva u oblasti kulture, sporta, obrazovanja i socijale. Predsjednik Novosel je posebno istako značaj koji ovaj projekat ima, ne samo za dalji razvoj Tivta i njegovo pozicioniranje kao elitne turističke destinacije, već i za čitavu regiju, te da je u obostranom interesu da se u narednom periodu mogu vidjeti konkretni pomaci i aktivnosti na izgradnji novog hotela. Naglašavajući neophodnost zapošljavanja što većeg broja mladih ljudi, posebno iz Tivta i okruženja, Predsjednik opštine se zahvalio sagovornicima na današnjoj posjeti obećavši da će ovakvi sastanci biti intezivirani u narednom periodu.

SLUŽBA PREDSJEDNIKA

post slika