POTPISIVANJE UGOVORA SA NVO PO I KONKURSU ZA RASPODJELU SREDSTAVA IZ BUDŽETA OPŠTINE

13 apr 2016

Dana 11.04.2016.g. Opština Tivat upriličila je potpisivanje Ugovora sa nevladinim organizacijama kojima su odobreni projekti, nakon raspodjele sredstava po I konkursu. Budžetom opštine Tivat za 2016. godinu planirana su sredstva u ukupnom iznosu od 55.000 € a po prvom konkursu rasporedjeno je 31.810 €, za 18 projekata. Prisutnim predstavnicima nevladinih organizacija obratili su se Predsjednik opštine Tivat Ivan Novosel, sekretarka Sekretarijata za upravu i društvene djelatnosti Dubravka Nikčević i predsjednica Komisije za raspodjelu sredstava Rajka Jovićević. Prisustvovale su i članice Komisije za raspodjelu sredstava. Razmjenjena su mišljenja o odobrenim projektima kao i obrazloženi razlozi tj. eliminatorni kriterijumi za odbijanje odredjenih projekata NVO uz sugestije Komisije u pravcu poboljšanja kako forme tako i kvaliteta sadržaja budućih predloženih projekata. Nakon potpisivanja Ugovora izmedju Opštine Tivat i NVO-a prisutni predstavnici su informisani da će se II konkurs za raspodjelu preostalih sredstava objaviti krajem drugog/početkom trećeg kvartala 2016.godine.