Predsjednik Novosel otvara edukativni seminar “Možeš i ti”

19 apr 2016

Predsjednik opštine Tivat Ivan Novosel otvorio je danas edukativni seminar pod nazivom „Možeš i ti“. Seminar organizuje Investiciono razvojni fond (IRF) u saradnji sa Fakultetom za mediteranske poslovne studije iz Tivta i opštinom Tivat. Seminar je namjenjen visokoškolcima u cilju njihovog informisanja o mogućim procedurama za osnivanje preduzeća, načinu apliciranja za kreditna sredstva kod IRF-a, prijedlozima održivih biznis ideja na osnovu primjera i iskustava uzornih i uspješnih crnogorskih privrednika, ali i o najčešćim greškama koje se mogu dogoditi prilikom osnivanja tzv „start-up“ kompanija. IRF je objavljivanjem Programa finansijske podrške za 2016.godinu otvorio novu, beskamatnu kreditnu liniju usmjerenu ka nezaposlenim licima, visokoškolcima. Takođe, IRF realizuje i kreditne linije koje su namjenjene početnicima, mladima, ženama u biznisu kao i individualnim poljoprivrednim proizvođačima.
Istakavši sve benefite koje naša opština nudi, počev od osobađanja komunalija za hotele od 5 zvjezdica, umanjenja komunalija za kondo hotele pa sve do investicionih povoljnosti za investitore koji sisteme sunčeve energije koriste za grijanje i hlađenje prostorija, predsjednik Novosel je pozvao sve studente i mlade ljude koji to žele da kandiduju svoje biznis ideje a opština Tivat će im kao i do sada biti na raspolaganju za svaku vrstu pomoći.

SLUŽBA PREDSJEDNIKA

post slika