POZIV POSLODAVCIMA ZA PROGRAM STRUČNOG OSPOSOBLJAVANJA VISOKOŠKOLACA

13 okt 2014

Obavještavaju se poslodavci na teritoriji opštine Tivat da rok za prijavu za Program stručnog osposobljavanja visokoškolaca ističe 15. oktobra 2014. godine.
Naglašavamo da troškove angažovanja visokoškolaca snosi Vlada Crne Gore, te poslodavci u ovom slučaju nemaju nikakve troškove. Preko programa poslodavci mogu dobiti besplatnu radnu snagu na period od devet mjeseci, čime omogućavaju mladim kadrovima da steknu neophodno iskustvo, što visokoškolcima predstavlja zamjenu za pripravnički staž, čime povećavaju šanse za zapošljavanje na tržištu rada.
Molimo poslodavce da, ukoliko već nijesu, razmotre mogućnost prijave na program, čime korist ostvaruju i poslodavci i visokoškolci bez dodatnih troškova. Za sve informacije o programu i prijavi obratite se Zavodu za zapošljavanje – Biro rada Tivat.