Pješačka tura Plavi horizont-Bigovo-Plavi horizont

13 okt 2014

U nedelju 12.10.2014. godine, u organizaciji Opštine Tivat u saradnji sa PK „Subra“ iz Herceg Novog i PK „Vjeverice“ iz Kotora, kao i kompanijom „Luštica development“ a.d., otvorena je planinarska staza Plavi horizont-Bigovo-Plavi horizont, pješačkom turom koja je počela oko 9 časova sa plaže Plavi horizont i završena nakon pet časova pješačenja na istoj plaži. Oko 150 ljubitelja prirode, vođeni iskusnim planinarima, uputili su se sa plaže Plavi horizont prema Bigovi, gdje je napravljena pauza uz sendviče i vodu koje je obezbjedila kompanija „Luštica development“ a.d., a nakon toga jedna grupa se vratila istim putem prema plaži Plavi horizont, a druga grupa se uputila prema Grabovcu, zatim se spustila do uvale Maslina i nazad prema plaži Plavi horizont, gdje je nastavljeno druženje, kao i kupanje i sunčanje na plaži.
Planinarsku stazu Plavi horizont-Bigovo-Plavi horizont, u dužini od 12 km uredili je PK “Subra” iz Herceg Novog i PK “Vjeverica” iz Kotora, što podrazumjeva čišćenje, markiranje, izradu plana signalizacije i postavljanje signalizacije, a finansijska sredstva za uređenje staze izdvojile su Opština Tivat i Optina Kotor. Opština Tivat imenovana je od strane Ministarstva održivog razvoja i turizma Crne Gore za koordinatora tima u realizaciji uređenja planinarskih staza na teritoriji poluostrva Luštica, a uređenje i markiranje planinarskih staza krenulo je na ideju kompanije „Luštica Development“ a.d

post slika