SASTANAK SA POTPREDSJEDNIKOM REGIJE PESKARA ( ITALIJA )

19 apr 2016

Predsjednik opštine Tivat Ivan Novosel, primio je u posjetu potpredsjednika provincije Peskara, ujedno i gradonačelnika Opštine Spoltore u Italiji, g-dina Luciana di Lorita. Gospodin Lorito sa svojim saradnicima boravi u dvodnevnoj posjeti opštinama Kotor i Tivat u cilju promovisanja projekta „Adria Footouring – Hrana i turizam jadranske regije: Inovativna MSP“.

Adria Footouring je projekat koji se realizuje u okviru IPA Adriatic CBC 2007 – 2013 programa, u kome je uključeno 11 partnera iz zemalja regiona: Italije, Albanije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Slovenije. Koordinator projekta je Provincija Peskara - Italija.

Osnovni ciljevi projekta su:

• jačanje inovativnih kapaciteta u tradicionalnim sektorima, kao što su turizam i proizvodnja hrane poboljšanjem inovativnog okruženja,
• poboljšanje kapaciteta i efikasnosti institucija u cilju unapredjenja poslovnog ambijenta,
• povećanje inovativnih potencijala tradicionalnih sektora, uz podršku odgovarajućih tehnologija kao što su ICT, uspostavljanje virtuelnog, on-line inkubatora
• da doprinese i podstakne integracione procese, kroz otvaranje novih mogućnosti za umrežavanje institucija zemalja IPA regiona i kroz razmjenu primjera dobre prakse u promociji inovacija

Tokom srdačnog razgovora, predsjednik Novosel je goste iz Italije upoznao sa tradicijom i kulturno istorijskim razvojem Tivta tokom proteklih godina uz naglasak na investicioni ambijent kao i brojne investicione mogućnosti koje nudi naša opština.

Izrazivši želju da uspostavljanjem još čvršćih odnosa Italije i Crne Gore, gospodin Lorito je obećao svoj ponovni dolazak i nastavak saradnje uz realizaciju konkretnih projekata između naše dvije opštine.

SLUŽBA PREDSJEDNIKA

post slika