PREDSTAVNICI OPŠTINE TIVAT UČESTVOVALI NA KONFERENCIJI „JAČANJE LOKALNE UPRAVE U JUGOISTOČNOJ EVROPI“

19 dec 2016

Predstavnici opštine Tivat  Jovanka Laličić i Tatjana Jelić učestvovale su na dvodnevnoj konferenciji  u Podgorici 15 -16 decembra „Jačanje Lokalne uprave u Jugoistočnoj Evropi“ održanoj po pokroviteljstvom  NALAS - mreže asocijacija lokalnih vlasti jugoistočne Evrope i  Zajednice opštine Crne Gore .  Učesnici konfrerencije su raspravljali  o budućim pravcima razvoja NALAS mreže i prioritetima kojima se lokalne uprave trebaju posvetiti u narednom periodu.  Jovanka Laličić je imala zapaženu prezentaciju na temu  „Jačanje antikoruptivnih mehanizama u lokalnoj  upravi“ , dok je Tatjana Jelić kao predstavnik radne grupe za urbano planiranje ispred Zajednice opština Crne Gore imala prezentaciju na temu  „ Prioriteti  2020 u lokalnim upravama“. Konferenciji su pored predstavnika lokalnih asocijacija opština iz Crne Gore, Hrvatske, Srbije, Slovenije,  Turske i Rumunije,  takodje učestvovali i predstavnici Ministarstva javne uprave, Ministarstva Energetike, Agencije za prevenciju protiv korupcije, kao i predstavnici medjunarodnih organizacija, OEBS, UNDP, TIKA (Turska) i KDZ (Austrija).

post slika