PREZENTACIJA STUDIJA O SOLILIMA

07 jul 2017

Juče je u Multimedijalnoj sali Opštine Tivat održana prezentacija rezultata dvije studije o Tivatskim Solilima, koje su rađene tokom ove godine, a čiju izradu je finansirao upravljač ovog zaštićenog prirodnog dobra, JP za upravljanje morskim dobrom iz Budve.  Studiju "Regulisanje vodotoka i kanala u specijalnom rezervatu Tivatska Solila", kojom su data rješenja i mjere koje vode ka boljem očuvanju hidrološkog režima na području ovog rezervata, je predstavio Dr. Andrej Sovinc iz "IS Projekt" d.o.o. iz Ljubljane.

Istorijski razvoj Solila, smjernice i mjere zaštite kulturne baštine po prvi put su detaljno opisane u studiji "Zaštita kulturne baštine u specijalnom rezervatu Tivatska Solila", koju su predstavile  arhitekta-konzervator Aleksandra Kapetanović iz "Expeditio Architects" d.o.o. iz Kotora i arheološkinja Milena Vrzić. Izrada ovih studija ima za cilj dalje unapređenje i zaštitu specijalnog rezervata, a služiće kao osnov za izradu Plana upravljanja specijalnim rezervatom Tivatska Solila.

Solila2

post slika