Prijem učesnika naučnog skupa „Spider Mite Genome“

24 sep 2010

U radu skupa, održanom od 19- 23. septembra u hotelu „Kamelija“ u Donjoj Lastvi, učestvovali su vrhunski stručnjaci iz Kanade, Meksika, Francuske, Belgije, Španije i SAD, a u Tivat su stigli na inicijativu doktora molekularne biologije sa katedre za genomiku na kanadskom univerzitetu Zapadni Ontario, Miodraga Grbića.

„Tivat ima lijepo iskustvo sa Piterom Mankom oko izgradnje nautičkog centra i uvjeren sam da je Vaš boravak u našem gradu početak uspješne saradnje i sa uglednim univeritetom iz Kanade“, kazao je gradonačelnik Kankaraš, zadovoljan što su se poznata svjetska imena u oblastima kojima se bave okupila u Tivtu.

„Vaše pregalaštvo nam može pomoći da ostvarimo još jednu vrstu privrednog razvoja, jer Tivat, kao buduća ekskluzivna destinacija, želi da iskoristi sve komparativne i komplementarne prednosti. Uz turizam, pogotovo visokoplatežni, ide i proizvodnja zdrave hrane, a taj dio posla vi najbolje znate“, rekao je Kankaraš.

Tivat, 24. septembar 2010. godine

 

 

 

post slika