PRIPADNICI SZC SANIRALI POŽAR U SAMOSTANU U KALUĐEROVINI

13 maj 2019

U samostanu u naselju Kaluđerovina u Tivtu došlo je do eksplozije i požara u kome je preminuo J.J.

„Tivatska služba zaštite i spašavanja primila je u 5.19 časova poziv da je u kući u Kaluđerovini došlo do eksplozije i požara. Na licu mjesta vatrogasci su zatekli povrijeđenu osobu i požar u razbuktaloj fazi. Vatrogasci su veoma brzo stavili požar pod kontrolu a gašenje je trajalo do sedam časova. Ekipa Hitne pomoći zbrinula je povrijeđenog, a pripadnici OB Tivat vrše uviđaj“, saopštio je načelnik SZS Tivat Zoran Barbić.

U požaru je pričinjena znatna materijalna šteta. Pretpostavlja se da je uzrok eksplozije i požara curenje gasa uz upotrebu otvorenog plamena.

Vatrogasci veliku zahvalnost duguju mještaninu Tonćiju Franceskoviću koji je prvi pritekao u pomoć povrijeđenom.

Objekat

Ukazivanje pomoći na licu mjesta

post slika