PRVI DJEČJI PARLAMENT U ČETVRTAK

15 nov 2016

U sklopu Novembarskih dana, a u susret Danu opštine Tivat, Sekretarijat za mlade sport i socijalna pitanja organizuje prvi Dječji parlament, u četvrtak 17. novembra, sa početkom u 10.00 u Multimedijalnoj sali Opštine Tivat. Dječji parlament organizuje se povodom obilježavanja 20.novembra, dana kada je Generalna Skupština UN usvojila Deklaraciju i Konvenciju o pravima djeteta.

U radu sjednice Dječjeg parlamenta učestvovaće djeca iz svih vaspitno obrazovnih ustanova sa teritorije opštine Tivat, kao i predstavnici Skupštine opštine i lokalne uprave, koji će odgovarati na pitanja djece. Nakon sjednice i prigodnog koktela, sa Trga Magnolija djeca učesnici će puštati balone ispisane porukama o važnosti poštovanja dječjih prava. Događaj se organizuje u saradnji sa NVU “Djeca Tivta”.