PRVI SASTANAK POVODOM PROGLAŠENJA REGIONALNOG PARKA PRIRODE VRMAC

20 mar 2015

U Opštini Tivat, u četvrtak 19. februara, održan je prvi sastanak sa predstavnicima Opštine Kotor, u cilju dogovora oko zajedničkih aktivnosti povodom proglašenja brda Vrmac regionalnim parkom prirode. Zoran Petranović, menadžer Opštine Tivat, i Tatjana Jelić, sekretarka Sekretarijata za uređenje prostora i zaštitu životne sredine, upoznali su predstavnike Opštine Kotor sa inicijativom Opštine Tivat za proglašenje brda Vrmac parkom prirode. Marija Nikolić, predstavnica “Kulturno zavičajnog udruženja Napredak - Gornja Lastva“ upoznala je prisutne sa studijama koje su urađene u sklopu projekta „Baština - pokretač razvoja“, a koje predstavljaju temelj Studiji zaštite, dokumentu koji je neophodan za proglašenje zaštićenog prirodnog dobra.

Predstavnici Opštine Kotor su izrazili zadovoljstvo predstavljenim studijama i rezultatima projekta, kao i spremnost da se u narednom periodu zajednički pristupi aktivnostima u cilju proglašenja Vrmca regionalnim parkom prirode. Na sastanku je postignut dogovor da se studije dostave predstavnicima Opštine Kotor, nakon čega bi se definisale dalje aktivnosti, kao i da se održi zajednička prezentacija studija u Kotoru. Sastanku su prisustvovali predstavnici Opštine Kotor: Srđan Dragomanović menadžer Opštine, Tvrtko Crepulja podpredsjednik Opštine, Slavica Vojinović sekretarka Sekretarijata za urbanizam, građevinarstvo i prostorno planiranje, Ranka Ćatović pomoćnica sekretara Sekretarijata za urbanizam, građevinarstvo i prostorno planiranje i Nenad Vukadinović, sekretar Sekretarijata za zaštitu prirodne i kulturne baštine, predstavnici Opštine Tivat: Tatjana Jelić, Zoran Petranović, Biljana Krivokapić i Igor Mamula, kao i Marija Nikolić, predstavnica “Kulturno zavičajnog udruženja Napredak - Gornja Lastva“ iz Tivta i Sandra Kapetanović, predstavnica “Expeditia – Centra za održivi prostorni razvoj“ iz Kotora.

Sekretarijat za uređenje prostora i zaštitu životne sredine

post slika