Radionica „Dijalozi izmedju gradova“

24 jun 2013

Sekretar Sekretarijata za uredjenje prostora i zaštitu životne sredine Tatjana Jelić prisustvovala je radionici „Dijalozi izmedju gradova“ organizovanoj od strane Instituta Svjetske Banke na temu „Opštinske finansije, urbano planiranje i upravljanje zemljištem“ održanoj u Dubrovniku od 19-21.juna. Navedeni dogadjaj okupio je više od 70 učesnika zemalja regiona; Hrvatske, Srbije, Bosne i Hercegovine, Albanije, Makedonije, Kosova i Crne Gore i to prvenstveno  opštinskih kancelarija i ministarstava  iz oblasti urbanizma i finansija. U sklopu navedenog projekta izvršena je i analiza „ samoprocjene urbanističkog planiranja i upravljanja zemljištem“ i to na nivou petnaest učesnika odnosno predstavnika opštinskih organa iz zemalja regiona. Navedeno u cilju prenošenja iskustava i novih znanja. Na pomenutoj radionici poseban  akcenat je dat na programsko budžetiranje kao instrument usaglašavanja planiranih investicija kako kroz budžet tako i kroz buduće potrebe realizacija odredjenih projekata u kom pravcu je posebno apostrofirana i poreba za sagledavanjem troškova neophodnih za održavanje  konkretnih investicija.

post slika