Radni sastanak Igmanske inicijative

24 jun 2014

Radni sastanak učesnika zajedničkog projekta saradnje na tromeđi Republike Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Crne Gore organizovan je danas u palati Bizanti. Pozdravnu riječ uputila je predsjednica Opštine Kotor Marija Ćatović. Prisutnima se obratio kopredsjednik „Igmanske inicijative" za Crnu Goru Branko Lukovac, generalni direktor Generalnog direktorata za bilateralne poslove evropskih integracija Crne Gore Željko Perović, pomoćnik ministra za bilateralne poslove Ministarstva vanjskih poslova Bosne i Hercegovine Amer Kapetanović i pomoćnik ministarke za regionalnu saradnju Ministarstva vanjskih poslova Hrvatske Željko Kuprešak.

Organizatori radnog sastanka su IGMANSKA INICIJATIVA – NVO "Inicijativa za regionalnu saradnju" i Opština Kotor, a prisustvovali su predstavnici regija i gradova koje su dio pomenutog projekta su: Dubrovačko-neretvanska županija, Dubrovnik, Dubrovačko primorje, Župa dubrovačka i Konavle, zatim Trebinje, Ravno i Neum te Herceg Novi, Kotor i Tivat, a u realizaciji projekta učestvuju predstavnici ministarstava vanjskih poslova tri države i „Igmanske inicijative" država tzv. Dejtonskog trougla. U ime Opštine Tivat prisustvovali su savjetnik predsjednika Petar Vujović i Ivona Petrović. Ovom prilikom savjetnik Vujović je prisutne upoznao sa aktivnostima Opštine Tivat, sa naglaskom na projektima koji se finansiraju iz fondova EU a direktno se tiču unapređenja prekogranične saradnje. 

SLUŽBA PREDSJEDNIKA