Regionalna konferencija na temu „Zapadni Balkan 2013-2020: politički, ekonomski i bezbjednosni izazovi”

23 mar 2013

Inicijativna grupa Alpbah Podgorica (IGAP) uz podršku Evropskog foruma Alpbah, Opštine Tivat, Ambasade Republike Austrije u Crnoj Gori, Turističke organizacije Tivat, Steiermärkische Bank und Sparkassen AG, Adriatic Marinas DOO, Hypo Alpe Adria banke AD Podgorica, UNIQA International Insurance Holding, Erste banke AD Podgorica, Sparkasse i Wiener Städtische, organizovala je JEI Regionalnu konferenciju na temu „Zapadni Balkan 2013-2020: politički, ekonomski i bezbjednosni izazovi“ koja se odrzava u periodu od 22. do 24. marta 2013. godine, u opstini Tivat, u Crnoj Gori.

Konferencija je zamišljena kao forum za diskutovanje o aktuelnim temama: suverenoj dužničkoj krizi, održivom civilnom društvu, političkim i bezbjednosnim problemima i izazovima u regionu Zapadnog Balkana.
Po prvi put, konferencija regionalnih inicijativnih grupa se odrzava u Crnoj Gori i stoga IGAP ima čast da u Tivtu ugosti uvažene govornike, članove EFA mreže i regionalnih inicijativnih grupa.Na otvaranju konferencije u petak 22.marta govorili su Bojana Bulatovic, predsjednica IGAP-a, Miodrag Dragan Kankaras, predsjednik opstine Tivat, dr Erhard Busek, pocasni predsjednik Evropskog Foruma Alpbah, i njegova ekselencija ambasador republike Austrije u Crnoj Gori Martin Pamer.Otvaranju su prisustvovali ambasade Njemacke, Bosne i Hercegovine, Rumije, Madjarske, Bugarske, Slovenije i Ukrajine, predstavnici partnera, studenti sa crnogorskih fakulteta i zvanice.