Saopšteneje za javnost – posjeta delegacije Regije Abruzzo

26 mar 2013

Predsjednik opštine Tivat, Miodrag Kankaraš primio je juče predstavnike delegacije italijanske Regije Abruzzo na čelu sa dr Alfredom Castiglionom - viceguvernerom Regije. Tokom jednočasovnog susreta Predsjednik je goste upoznao sa istorijom razvoja Tivta, prirodnim i kulturnim nasleđem, te najznačajnijim investicijama na području naše opštine u proteklih par godina. Iako su prvi put u Tivtu, predstavnici delegacije, koju su osim viceguvernera i predstavnika javne uprave činili ugledni privrednici i profesori, izrazili su spremnost i želju da se ponovo vrate u Tivat i ostvare konkretne poslovne kontakte. Uz iskrene čestitke Predsjedniku opštine na politici rukovođenja opštinom, Dr. Castiglione je uporedio Tivat sa Peskarom – najvećim gradom u Regiji Abruzzo i ujedno privrednim središtem pomenute Regije koja takođe ima svoju marinu, te izrazio želju za međusobnim povezivanjem Porto Montenegra i marine u Peskari. Namjera predstavnika delegacije je da se u skorašnjoj budućnosti napravi mreža firmi koje se bave nautičkim turizmom sa obje strane Jadrana. Ispred Opštine Tivat sastanku su prisustvovali savjetnik predsjednika Opštine za međunarodne odnose i ekonomski razvoj Petar Vujović i direktorica Turističke organizacije Tivta Bernarda Moškov.
Nakon sastanka delegacija je obišla Porto Montenegro.

KABINET PREDSJEDNIKA

post slika