Saopštenje za javnost

26 jun 2014

Predsjednik Odbora Islamske Zajednice za Boku Kotorsku i Budvu, Rizo Isljamović posjetio je juče opštinu Tivat i sa predsjednikom opštine Ivanom Novoselom razgovarao o dugoročnom riješavanju konkretnih problema pripadnika islamske zajednice u Tivtu. Nakon izražavanja obostranog zadovoljstva dosadašnjom saradnjom,  Gospodin Isljamović je predstavio Predsjedniku aktivnosti OIZ-a planirane za naredni period ističući kao prioritet revitalizaciju odnosa između OIZ za Boku i Budvu. Glavna tema jučerašnjeg razgovora odnosila se na  obezbjeđivanje lokacije za sahranjivanje pripadnika islamske vjeroispovjesti shodno svojim običajima, kao i obezbjeđivanje konkretne pomoći OIZ oko sanacije škole u Gradiošnici. Sagovornici su se usaglasili da postoji zajednička želja da se nastave tradicionalno dobri odnosi i u budućnosti.