SAOPŠTENJE ZA JAVNOST

15 mar 2013

Ambasador Turske Republike u Crnoj Gori, NJ.E. Mehmet Niyazi Tanilir, zajedno sa svojim saradnicima boravio je danas u zvaničnoj posjeti Tivtu. U srdačnom razgovoru sa Predsjednikom Opštine Tivat Miodragom Kankarašem i savjetnikom za međunarodne odnose i ekonomski razvoj Petrom Vujovićem, NJ. E. g-dine Tanilir je istakao svoje zadovoljstvo i oduševljenje svojim prvim boravkom u Tivtu nakon 9 mjeseci, od kada je stupio na dužnost ambasadora. Nakon kratkog upoznavanja sa istorijom razvoja Tivta, Predsjednik Kankaraš je upoznao Ambasadora sa  najznačajnijim investicijama i infrastrukturnim projektima u našoj opštini, ističući mogućnost unapređenja saradnje sa Turskom naročito u oblasti infrrastrukture, turizma i energetske efikasnosti. Sagovornici su se složili sa konstatacijom da su odnosi između dvije zemlje na izvanrednom nivou, a Nj.E. g-din Tanilir je pored pomoći Ambasade u pronalaženju i dovođenju investitora, najavio i konkretan potez-dolazak grupe investitora u Tivat u narednih par mjeseci.

KABINET PREDSJEDNIKA

 

post slika