SASTANAK NA TEMU NATO INTEGRACIJA

28 jan 2017

Predstavnici opštine Tivat, glavna administratorka Marija Sijerković i savjetnica predsjednika opštine za odnose sa javnošću Branka Čelanović, prisustvovale su juče (petak, 27. januar) sastanku koji je organizovao vladin Komunikacioni tim za članstvo u NATO, u saradnji sa Zajednicom opština Crne Gore. Sastanak je održan sa ciljem definisanja budućih aktivnosti na planu afirmacije evroatlantskih integracija i to na nivou lokalnih zajednica. Prisutnim predstavnicima crnogorskih opština obratili su se: ministarka javne uprave Suzana Pribilović, gradonačelnik Prijestonice i predsjednik Upravnog odbora Zajednice opština Aleksandar Bogdanović, nacionalni koordinator za NATO Dragan Pejanović i sekretar Zajednice Refik Bojadžić. Na sastanku je bilo riječi o važnosti NATO integracija, sa posebnim akcentom na benefite koje mogu osjetiti građani, preduzetnici, pojedine službe lokalnih uprava... Govorilo se o dosadašnjim ali i budućim aktivnostima prije svega u pogledu informisanja građana o NATO integracijama. U toku 2017. godine uslijediće i niz aktivnosti na ovom polju, a u saradnji sa vladinim Komunikacionim timo za članstvo u NATO.