Sastanak sa predstavnicima Instituta za strateške studije i projekcije

21 feb 2013

Savjetnik predsjednika i kordiantor Opštinske Konsultativne Grupe ( OKG)  za izradu Strateškog plana Opštine za period 2012-2016,  Petar Vujović  održaće danas  u 12h sastanak sa predstavnicima Instituta za strateške studije i projekcije iz Podgorice. Sastanku će prisustvovati i članovi OKG

Cilj sastanka je prezentacija projekta  ’Nova uloga organizacija civilnog društva u implementaciji i monitoringu javnih politika na lokalnom nivou’,  koji Institut za strateške studije i projekcije  realizuje u saradnji  sa CASE institutom iz Poljske i Centrom za Evropsko Obrazovanje iz Podgorice.  Projekat je finansijski podržala Evropska komisija, a na nacionalnom nivou podršku su formalno pružili i Ministarstvo ekonomije Vlade Crne Gore i  Zajednica opština.  Projekat se sprovodi u 10 opština u Crnoj Gori i to:  Mojkovac, Kolašin, Plav, Danilovgrad, Žabljak, Bijelo Polje, Cetinje, Andrijevica, Berane i  Tivat.
Glavni cilj projekta je jačanje uloge organizacija civilnog sektora i lokalne administracije u implementaciji i monitoringu strateških planova razvoja na lokalnom nivou.
Pojedinačni ciljevi projekta su:
-jačanje uloge organizacija civilnog društva i lokalnih vlada u implementaciji i monitoringu lokalnih planova razvoja
-promovisanje odnosa civilnog društva i državne administracije , njihove komunikacije i medjusobnog dijaloga na svim nivoima
-jačanje komunikacije medju nevladinim organizacijama u lokalnim zajednicama i njihovo povezivanje sa ciljem efikasnijeg  uključivanja u implementaciju i monitoring lokalnih planova razvoja
-informisanje gradjana o lokalnim  planovima razvoja i artikulisanje stavova gradjana o nivou razvoja u njihovoj zajednici.

 

KABINET PREDSJEDNIKA OPŠTINE

 

post slika