Scena u Bući biće montažno demontažnog tipa

20 jan 2023

Predsjednik opštine Tivat Željko Komnenović danas je održao sastanak sa direktoricom Uprave za zaštitu kulturnih dobara Crne Gore Majom Ćetković i njenim saradnicima. Tema razgovora bila je prostor Atrijuma ljetnjikovca Buća, iz kog je nedavno uklonjena mala scena za koju nisu postojali konzervatorski uslovi.

Na tom će se prostoru i dalje odvijati pozorišni i drugi programi u sklopu festivala Purgatorije, a scena koja se postavi biće sezonskog karaktera, montažno demontažnog tipa i u skladu sa konzervatorskim uslovima koje će izdati Uprava za zaštitu kulturnih dobara, poručeno je nakon sastanka.

Sastanku su prisustvovali direktorica JU Muzej i galerija Tivat Danijela Đukić i arhitekte konzervatori angažovani na radovima na rekonstrukciji kule u kompleksu Buća, koji su u toku. Izjave za medije na linku:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLVU1hYF1SODd_2Wz6Ek_IC0ssjcUhf8od

post slika