Stanica za mjerenje polena u vazduhu u Tivtu

01 mar 2016

U organizaciji Opštine Tivat i Agencije za zaštitu životne sredine u srijedu, 02.03.2016.godine,sapočetkomu 12:15 h uMultimedijalnoj saliOpštineTivat održaće se okrugli sto na temu “Uticaj alergenog polena suspendovanog u vazduhu na zdravlje ljudi”, u cilju upoznavanja građana o značaju monitoringa alergenog polena.

Ovom prilikom će predsjednik Opštine Tivat g-din Ivan Novosel i direktor Agencije za zaštitu životne sredine g-dina Ervina Spahića, svečano pustiti u rad mjerni instrument koji je instaliran u Tivtu, a koji je dio državne mreže za praćenje koncentracije polena suspendovanog u vazduhu.

U okviru projekta “MONTENEGRO’S FIRST BIENNIAL UPDATE REPORT” koji je finansiran od strane Ujedinjenih nacija za razvoj – UNDP kancelarija u Crnoj Gori, Agencija za zaštitu životne sredine sprovodi aktivnosti sa ciljem uspostavljanja nacionalnog indikatora “Sezonska koncentracija polena suspendovanog u vazduhu”.

Sekretarijat za uređenje prostora i zaštitu životne sredine