Svjetski dan vlažnih staništa

04 feb 2014

U organizaciji Opštine Tivat, JP za upravljanje morskim dobrom iz Budve, NVO “Centar za zaštitu i  proučavanje ptica” iz Podgorice i partnerskih organizacija iz Bosne i Hercegovine na projektu “Orniba – zaštita ptičijih vrsta na Balkanu”, 03.02.2014. godine obilježen je 2. februar Svjetski dan vlažnih staništa. Tim povodom, u Multimedijalnoj Sali Opštine Tivat održana je interaktivna radionica sa učenicima šestog i sedmog razreda osnovnih škola sa teritorije opštine, na kojoj su se učenici upoznali sa značajem zaštićenog područja Tivatskih Solila i razgovarali na teme - koliko znamo o pticama, uticaju čovjeka na životnu sredinu i kako pomoći pticama.


Rad je nastavljen okruglim stolom, čija tema je bila „Upravljanje zaštićenim područjem Tivatska Solila - dobar primjer saradnje na svim nivoima”. Izlagali su predstavnici Opštine Tivat – Tatjana Jelić, JP za upravljanje morskim dobrom – Aleksandra Ivanović, NVO „Centar za zaštitu i proučavanje ptica” – Marija Stanišić i Agencije za zaštitu životne sredine – Milena Bataković, nakon čega je uslijedila diskusija.

 

post slika