SVJETSKI DAN ZAŠTITE ŽIVOTNE SREDINE

08 jun 2015

Svjetski dan zaštite životne sredine obilježen je u petak 05. juna, akcijom uređivanja dvorišta OŠ “Drago Milović” i SMŠ “Mladost”, u organizaciji Opštine Tivat – Zelenog tima u saradnji sa preduzećem “Komunalno” d.o.o. i OŠ “Drago Milović, a akciji su se pridružili i SMŠ “Mladost” i Knightsbridge škola. Služba zelenila komunalnog preduzeća, uz učešće učenika posadila je osam stabala srebrnolisne lipe (Tilia argentea Linden), dvije kordiline (Cordyline australis Hook.), jedno stablo bijelog jasena (Fraxinus excelsior L.), kao i sezonsko cvijeće. Tanja Krstović, inženjer hortikulture iz komunalnog preduzeća, govorila je o važnosti očuvanja zelenih površina, a učenici Knightsbridge škole su pripremili pjesme i recitacije, koje su ovom prilikom izveli.

Svjetski dan zaštite životne sredine proglašen je 5. juna 1972. godine na sjednici skupštine Ujedinjenih nacija u Stokholmu, a prvi put je obilježen naredne 1973. godine. Tog dana se u svijetu organizuju brojne akcije, kako bi se istakla važnost očuvanja životne sredine, i na taj način obezbijedila čistija i zelenija budućnost za nas i za buduće generacije.

Sekretarijat za uređenje prostora i zaštitu životne sredine

DSC04365 (Medium) DSC04416 (Medium)
post slika