TIVATSKA SLUŽBA ZAŠTITE I SPAŠAVANJA NA XIV STRUČNOM SKUPU VATROGASACA

23 apr 2018

Služba zaštite i spašavanja opštine Tivat učestvovala je na XIV Stručnom skupu vatrogasaca, koji je odžan 19. i 20. aprila u Opatiji. Događaj je organizovan od strane Vatrogasne zajednice Primorsko-goranske županije. Na jednom mjestu okupilo se 300 vatrogasaca iz Bosne i Hercegovine, Makedonije, Srbije, Hrvatske , Crne Gore uz posebne goste iz Malezije.

Osnovni cilj skupa koji se duže od decenije organizuje u Opatiji, jeste razmjena znanja, ideja i iskustava. Aktivno učešće na skupu je uzeo je Komandir SZS Tivat Zoran Barbić, i to na temu „Modularni sistem za gašenje šumskih požara“.

Barbić je između ostalog prisustvovao i sastancima sa kolegama iz okruženja, a sve sa ciljem unapređenja saradnje iz oblasti Zaštite od požara. Dogovorena je intezivna saradnja u narednom periodu.