IZLOŽBA SKULPTURA OD RECIKLAŽNOG MATERIJALA

24 apr 2018

Sekretarijat za zaštitu životne sredine i energetsku efikasnost Opštine Tivat, u saradnji sa OŠ „Drago Milović“, OŠ „Branko Brinić“ i Centrom za kulturu Tivat, organizovao je danas (utorak, 24. april) izložbu skulptura izrađenih od reciklažnog materijala. Ovo je jedna od aktivnosti u sklopu obilježavanja Dana planete Zemlje, pod sloganom „Planeta Zemlja – naš dom“.

Na Trgu Dara Petkovića izložen je veliki broj skulptura, kojim su djeca iskazala izuzetnu kreativnost i ekološku osviješćenost. Stručni žiri u sastavu Zoran Kruta, Dragan Laković i Milica Krivokapić izložene radove je ocijenio i dodijelio nagrade u sljedećih pet kategorija:

-          Rad sa najboljom ekološkom porukom – „Sjedni i razmisli“, odjeljenje V1 OŠ „Drago Milović“ iz Tivta

-          Najmaštovitiji rad – „Čarobna kutija“, odjeljenje III4 OŠ „Drago Milović“ iz Tivta

-          Najkreativniji radovi – radovi đaka OŠ „Branko Brinić“ iz Radovića

-          Najoriginalniji rad – „Kutak za razmišljanje“, odjeljenja I1a, I1b i Iia OŠ „Drago Milović“ iz Gradiošnice

-          Specijalna nagrada – „Neka bude čisto“, odjeljenje VIII1 OŠ „Drago Milović“ iz Tivta

Nagrade najboljima su izletikoji će biti organizovani u narednom periodu. Takođe, svim učesnicima biće dodijeljena priznanja za učešće na izložbi skulptura.

Organizator događaja - Sekretarijat za zaštitu životne sredine i energetsku efikasnost se zahvaljuje svim učesnicima izložbe.

Izlozba

post slika