Treće zasjedanje upravnog odbora projekta Zero Waste

28 okt 2013

Treće zasjedanje upravnog  odbora projekta Zero Waste održaće se  29. i 30. oktobra u  Opštini Tivat. Cilj ovog dvodnevnog okupljanja predstavnika partnerskih organizacija je diskusija o realizovanim aktivnostima  definisanih u samoj aplikaciji, kao i plan realizacije za naredni period.
IPA Adriatic projekat Zero Waste – Zero Waste Adriatic net for events and festivals, oblikovan je u saradnji 9 partnera iz 6 zemalja, a pod vodstvom Fakulteta za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu, Opatija. Realizacija projekta započela je u novembru ove godine i trajaće 33 mjeseca. Ukupna vrijednost projekta iznosi 1.356.944,88 eura. Jedini crnogorski partner u ovom projektu prekogranične saradnje je Opština Tivat. Projekat je prvi  na listi odobrenih projekata u okviru 3. prioriteta Accessibility and Networks što dodatno govori o njegovom kvalitetu. Projekat će značajno doprinijeti jačanju održivog razvoja Jadranskog mora kroz prihvaćenu ''Zero Waste'' strategiju pri organizovanju događaja i festivala koji se smatraju bitnim, kao prilika za uvećanje protoka turista i razvoj lokalne privrede. Projekat korisnicima pruža priliku  zajedničkog unapređenja njihovih mogućnosti implementacijom inovativnih postupaka u upravljanju  turističkim događajima koristeći ICT alate. Korisnici će sarađivati u implementaciji novih internet aplikacija koje će omogućavati izbor i primjenu inovativnih rješenja, kako bi se postigao glavni cilj ''Zero Waste'' projekta.


Partneri na projektu:
1.    Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu – Hrvatska
2.    Grad Opatija, Kabinet Predsjednika – Hrvatska
3.    ERVET- Emilia Romagna Agencija za ekonomski razvoj – Italija
4.    Provincija Rimini – Italija
5.    Spazio Eventi - Italija
6.    Opština Tivat, Kabinet Predsjednika – Crna Gora
7.    Univerzitet Primorska, Fakultet za turizam – Turistica, SLOVENIA
8.    Federalno ministarstvo okoliša i turizma, Bosna I Hercegovina, Odjeljenje za turizam I ugostiteljstvo
9.    Regionalni Savjet Drača, Sektor za Regionalne Razvojne Politike- Albania


KABINET PREDSJEDNIKA