Trening „ Nova uloga organizacija civilnog društva u implementaciji i monitoringu javnih politika na lokalnom nivou“

29 okt 2013

Juče je na Cetinju u hotelu Grand sa početkom u 9,30 časova u organizaciji Instituta za strateške studije, Centra za društvena i socijalna istraživanja, Centra za evropsko obrazovanje održan trening u okviru projekta „ Nova uloga organizacija civilnog društva u implementaciji i monitoringu javnih politika na lokalnom nivou“ koji finansira Evropska unija. Trening je bio namijenjen nevladinim organizacijama i članovima Tima za implementaciju i evaulaciju strateških planova razvoja opština. Ispred Opštine Tivat treningu su prisustvovali članovi Tima za praćenje realizacije Strateškog  plana koordinator Jovanka Laličić, Kristina Petrović odbornica u Skupštini opštine Tivat i Đorđe Trajčevski predstavnik NVO Pravi put. Treningu je prisustvovala i Vesna Đukić ispred maslinarskog društva „Boka“. Učesnicima treninga je predstavljena nova metodologija u praćenju implementacije i evaulacije strateških planova po kojoj će se raditi izvještaji o ostvarivanju Strateškog plana   za 2013 godinu. Metodologija ima za cilj da se postigne puna usmjerenost na rezultate. Učesnicima treninga će biti dostavljeni  i priručnici kako bi im se olakšalo i uniformisalo izvještavanje o realizaciji strateških planova razvoja opština. Trening je imao za cilj da istakne i posebnu   ulogu organizacija civilnog društva u praćenju implementacije i evaulacije strateških planova razvoja opštine i realizaciji pojedinih projekata od strane samih NVO.

post slika