U KRAŠIĆIMA BEZBJEDNO

04 aug 2017

Komandir opštinske Službe zaštite i spašavanja Zoran Barbić rekao je da je situacija sa požarištem na Luštici pod kontrolom. „U Krašićima se može osjetiti veća koncentracija dima. Na samom požarištu, koje je aktivno na Luštici, angažovano je oko 20 pripadnika Službe zaštite i DVD Krtoli. Aktivno pratimo situaciju i u stalnom smo kontaktu sa građanima i turistima iz Krašića. Naši su ljudi na terenu. Ističem da su ljudi i imovina bezbjedni.“

U toku dana očekuje se i akcija avio-helikopterske jedinice MUP-a, a Služba zaštite i spašavanja na raspolaganju ima i dva dodatna vozila. Podrška na terenu stiže i u vidu specijalnog vozila iz Hrvatske, koje osim rezervoara za vodu sadrži i dodatnu opremu za krčenje puteva. Pripadnici službe prisutni su i na lokaciji Solila u Krtolima.
Predsjednica opštine Tivat Snežana Matijević poručila je svim stanovnicima Krašića, kao i turistima koji tamo provode svoje odmore, da razloga za brigu nema, da su oni i njihova imovina bezbjedni, a da opštinski organi i službe aktivno prate situaciju i da će svaka potrebna akcija biti pravovremena.
Kontakt telefon Službe zaštite i spašavanja je (032) 671 318.

 

post slika