U TIVTU DODJELJENI STANOVI ZA 4 PORODICE RE POPULACIJE

27 jun 2017

Četiri porodice pripadnika RE populacije danas (utorak, 27. 06) su u Tivtu primile ključeve novih stanova izgrađenih donacijom Ministarstva vanjskih poslova njemačke Vlade, implementirane od strane njemačke humanitarne organizacije HELP i uz učešće Opštine Tivat. Ključeve su novim stanarima uručili predsjednica opštine Tivat Snežana Matijević, šef kancelarije njemačke humanitarne organizacije HELP Klaus Mok i ambasador SR Njemačke u Crnoj Gori Hans Ginter Matern.


Novoizgrađeni stambeni objekat u tivatskom naselju Gradiošnica ima bruto površinu 500 m2 i sadrži 4 stambene jedinice. Ukupna vrijednost njemačke donacije iznosi 250.000 eura. Opština Tivat obezbjedila je urbanističku parcelu, oslobodila je objekat takse za komunalno opremanje zemljišta u vrijednosti od preko 27.700 eura, obezbjedila projektnu dokumentaciju i podnijela trošak tehničkog prijema sve zajedno vrijednosti 65.000 eura.

Predsjednica opštine Tivat Snežana Matijević je zahvalila HELP-u i Vladi Njemačke na donaciji: „Pristigla je Help-ova inicijativa, Opština Tivat imala je spremnu dokumentaciju, kao Opština smo bili spremni učestvovati i imali konkretan problem koji treba rješavati – sve se poklopilo na radost ljudi koji će od danas imati novi dom“. Predsjednica opštine je dodala: „Pred nama je rješavanje stambenog problema ljudi koji žive na lokaciji „7. jul“, ali i na drugim lokаcijama u gradu, koje nisu uslovne i ne zadovoljavaju ponekad ni najosnovnije standarde življenja. Danas je načinjen prvi, važan korak ka nalaženju rješenja, i nadam se da ćemo u skorijem periodu učiniti da ovaj problem bude iza nas“.
Prisutnima se obratio i ambasador Njemačke u Crnoj Gori Hans Ginter Matern iskazujući zadovoljstvo ovom donacijom: „Ovako okupljeni šaljemo jaku poruku da zajedno sa crnogorskim vlastima doprinosimo da se vi koji ćete danas dobiti stan, osjećate kao kod kuće. Jer imati bezbjedan i dobar dom baza je za sve ostalo: za porodičan život, za slanje djece u školu i mogućnost zarađivanja radom.“ Ambasador je predložio da stanare posjeti kroz godinu dana i da mu tada ispričaju svoje utiske.
Svoje zadovoljstvo okončanim projektom iznio je i Klaus Mok ispred organizacije HELP „Zahvaljujem na podršci Opstini Tivat jer bez njihove podrške ovaj projekat ne bi bio moguć. Vama budućim stanarima želim da imate svoj dom i da užuvate u njemu, i da se sada možete skoncentrisati na druge aspekte života.“
Svečanom uručenju ključeva u Gradiošnici prethodilo je potpisivanje dokumenta o primopredaji stambenog objekta, u Kabinetu predsjednice, između Opštine Tivat i humanitarne organizacije HELP, a u prisustvu ambasadora Savezne Republike Njemačke u Crnoj Gori.

 

Urucenje kljuceva 2

Urucenje kljuceva

post slika