Učešće na regionalnoj konferenciji “CoRe Days 2022” u Dubrovniku

19 okt 2022

Više od 250 učesnika okupilo se u Dubrovniku na trodnevnoj regionalnoj konferenciji "CoRe Days 2022 - Partnership for Competitive Region", usmjerenoj na zelene i digitalne tranzicije i inovativno finansiranje lokalnog razvoja, kao i na primjere najbolje prakse primijenjene u regiji u području inovacija, digitalizacije, cirkularne ekonomije, nekretnina i porezne politike. Cilj događaja bio je stvaranje kulture partnerstva između učesnika lokalnog ekonomskog razvoja u regiji, građenje kapaciteta za podršku procesima ekonomskog razvoja; omogućavanje i podsticanje razmjene praksi razvoja u regiji identifikacijom pristupa koji najviše obećavaju, te razmjena iskustva i najbolje prakse o aktivnostima lokalnog razvoja.

Na konferenciji u Dubrovniku, Opštini Tivat je svečano dodjeljen regionalni sertifikat o povoljnom poslovnom okruženju u Jugoistočnoj Evropi (BFC SEE).  U ime Opštine sertifikat je primila menadžerka Patricia Pobrić.

post slika

Galerija