Akcija čišćenja obale sjutra u Tivtu

24 sep 2021

Evropska nedjelja mobilnosti, koja je u Tivtu formalno završena 22. septembra, biće nastavljena sjutra, 25. septembra akcijom čišćenja obale. Ova akcija, planirana za Međunarodni dan čišćenja obale, koji se obilježava treće subote u septembru, odložena je prošle subote zbog loših vremenskih uslova. NVO Zero Waste Montenegro u saradnji sa NVO Naša Akcija organizuje čišćenje u Crnoj Gori, a na lokalnom nivou Opština Tivat i Omladinski tim Tivat, uz podršku Komunalnog preduzeća i zaposlenih u hotelu Regent.

Akcija će početi u 10 časova, na dvije lokacije – jedan tim krenuće sa Mula Veselina na Lepetanima prema Donjoj Lastvi, a drugi tim od kapije Porto Montenegra, obalom Seljanova do Donje Lastve. Planirano je da se grupe sastanu u 12 časova kod crkve Sv. Roka, gdje će se napraviti revizija otpada prije završetka akcije. Za sve učesnike biće obezbjeđena oprema i osvježenje.

post slika