AKCIJA POKRETOM DO ZDRAVLJA

23 sep 2019

U susret Evropskoj nedjelji sporta u Tivtu je danas održana akcija “Pokretom do zdravlja” za učenike šestog razreda koje organizuje Sekretarijat za mlade, sport i socijalna pitanja, u saradnji sa JZU Dom zdravlja Tivat i OŠ ,,Drago Milović”.

Tim povodom na stadionu FK Arsenala fizioterapeuti Doma zdravlja učenicima su pokazali osnovne pokrete korektivne gimnastike.

Demonstracija je podrazumijevala set pokreta iz “Programa vježbi za pravilno držanje tijela i pravilnu posture”, kako bi se preventivno reagovalo na sprečavanje deformiteta kičmenog stuba.

Tokom Evropske nedjelje sporta, u Tivtu će biti organizovanje sljedeće aktivnosti:

  • Srijeda, 25.9. - Sajam sporta 2019. godine – plato između srednje i osnovne škole
  • Četvrtak, 26.9. - Sekretarijat za mlade, sport i socijalna pitanja u saradnji sa Sekretarijatom za planiranje prostora i održivi razvoj, kompanijom Besiks, DOO Komunalnim preduzećem i Omladinskim klubom Tivat organizuje Clean up day, čišćenje plaže Pecka od 12:00 h
  • Petak, 27.9. - #BeActive lady – fitnes za dame u gradskom Parku na terenu za košarku sa početkom u 12:00 h

Ucesnici